دیسک چرخ ماشین آلات سبک

تمام آنچه که باید درباره لنت ترمز بدانید همه ما می‌دانیم که ترمز چه می‌کند. وظیفه ترمز کاهش سرعت و توقف امن خودرو است. اما در این فرآیند، لنت‌های ترمز نقشی بسیار حیاتی ایفا می‌کنند… ترمزها در شرایط اضطراری می‌توانند خودرو را متوقف کنند تا خودرو به خودروهای دیگر، موتورسوارها و عابران پیاده برخورد نکند. در نتیجه اهمیت این سیستم نباید نادیده گرفته شود             

لنت در واقع بخشی از سیستم ترمز در خودرو می باشد که با تولید اصطکاک در برخورد با کاسه ترمز موجب به وجود آمدن شتاب منفی در خودرو شده  و در نهایت منجر به توقف آن می گردد.
قدرت سیستم ترمز باید بسیار قوی تر از قدرت موتور خودرو باشد . برای توقف خودرویی با وزن حداقل یک تن و با سرعت بالا به توان بسیار بالای 150 کیلو وات نیاز است. لنت ماشین آلات سبک در این جا وظیفه دارد نیروی جنبشی چرخ را بگیرد و به نیروی حرارتی تبدیل کند. این نیروی حرارتی گاهی به حدود 800 درجه سانتیگراد نیز می رسد. بنابراین لنت باید از ضریب اصطکاکی بسیار خوبی برخوردار باشد تا بتواند این وظیفه را به نحو احسن انجام دهد و در برابر ساییدگی نیز از استحکام کافی برخوردار باشد.
تاریخچه لنت
لنت ترمز یا ترمز دیسک در سال 1902 توسط فردی به نام فردریک لنکستر ارائه شد. البته قبل از اختراع لنت ترمز ابزاری برای توقف خودرو و کاهش سرعت و شتاب آن وجود داشته است که ترمز طبل نامیده می شد. اما لنت ترمز به دلیل هزینه بالا و ناکارآمد بودن در مقایسه با ترمز طبل، معمولا تا بعد از جنگ جهانی دوم اجرا نمی شد. پس از بهبود فناوری، عملکرد لنت ترمز به سرعت از ترمز های طبل پیشی گرفت و این  تفاوت عملکرد در سال 1953 به نمایش گذاشته شد. به طوریکه یک خودرو جگوار مجهز به لنت ترمز با شرکت در مسابقه  به عنوان جگوار استقامتی برنده شد. لنت ماشین آلات سبک ترمز به رانندگان این امکان را می دهد که دیرتر از حریفان خود چرخیده و ترمز کنند که در نهایت به پیروزی منجر می شود. در اواخر دهه 1960 پس از اختراع کالیپرهای ثابت که نصب آن ارزان تر و فشرده تر بود، فناوری لنت ترمز پذیرفته شد. در گذشته لنت ماشین آلات سبک از پنبه نسوز و تار و پود هایی از مس و روی که شل بافته شده بودند، ساخته می شد. پس از گذشت مدتی رزین به این ترکیب آمیخته و افزوده می شد و لنت به شکل نوار در می آمد که به علت انعطاف پذیر بودن به هر اندازه می توانست بر روی کفشک قرار بگیرد. لنت را به وسیله چسب یا پرچ به کفش وصل می کردند. بعدها لنت هایی ساخته شدند که در ترکیبات خود آزبست داشتند اما در دهه های اخیر ثابت شده است که آزبست سرطان زا می باشد. به همین علت استفاده از آن ممنوع شد. لنت ماشین آلات سبک را می توانید از سایت ایده آل لنت ماکو خریداری کنید.
اجزای تشکیل دهنده لنت ماشین آلات سبک
ساختار کلی لنت ماشین آلات سبک از الیاف، اصلاح کننده ها، پرکننده ها و رزین تشکیل شده اند. در لنت های مختلف بنا بر سیاست شرکت سازنده از مواد متفاوتی در ساخت لنت استفاده می شود. به طور مثال در لنت نیمه متالیک از آهن اسفنجی برای الیاف به کار گرفته می شود. در هر صورت مواد به کار رفته در ساختار لنت باید از استاندارد و کیفیت  لازم برخوردار باشد. اما هرچه مواد استفاده شده در لنت ها  با کیفیت تر باشند بر قیمت نهایی لنت تاثیر مستقیم دارد.  
اجرا کردن ساز و کارهایی برای بهبود لنت: این ساز و کارها عملکرد و کارایی لنت ماشین آلات سبک و خودروهای سنگین بهبود می دهد.
ایجاد کردن شیار در سطح لنت ماشین آلات سبک
شیار ر سطح لنت ماشین آلات سبک باعث هدایت گازهای تولید شده و گرد و غبار ناشی از لنت هنگام ترمز گرفتن به سوی منفذ می شود. علاوه بر این شیار جریان هوا را بهبود می بخشد و باعث سریعتر خنک شدن لنت می شود. در واقع شیار با پایین آوردن دمای لنت و خارج شدن بهتر گازها مانع کاهش قدرت ترمز گیری در شرایط اضطراری می گردد و احتمال شیشه ای شدن لنت ماشین آلات سبک را کم می کند.
*سیستم اخطار اتمام لنت ماشین آلات سبک
در ساختار اغلب لنت ماشین آلات سبک یک صفحه فلزی نرم کار گذاشته می شود. به همین علت هنگامی که ضخامت لنت از حد طبیعی پایین تر باشد این صفحه فلزی با دیسک برخورد کرده و صدای ناهنجاری به گوش می رسد. به این صورت راننده از تمام شدن لنت مطلع می گردد و می تواند قبل از آسیب دیدن دیسک، لنت را معاوضه نماید. در خودروهای پیشرفته تر به جای صفحه فلزی، سنسوری نصب می شود که با ارسال سیگنال به صفحه نمایشگر خودرو، راننده را از اتمام لنت آگاه می کند.
*پَخ کردن کناره های لنت ماشین آلات سبک
 فشاری که به سطح لنت ماشین آلات سبک وارد می شود در همه قسمت ها یکسان نیست. به عبارت دیگر گاهی اوقات کالیپر قادر نیست تمام سطح لنت را به دیسک وصل کند. در نتیجه به کناره های لنت فشار کمتری می آید. همین موضوع ممکن است از دلایل ایجاد صدا هنگام ترمز گیری باشد. لنت های نو حاشیه های برآمده تری دارند. به همین علت برخی لنت ها به شکل پخ شده می باشند. پخ بودن، فشار را به طور یکسان بر روی سطح لنت منتشر می کند.
*وجود قطعات فلز یا نافلز در پشت لنت ماشین آلات سبک
وجود قطعات فلز یا نافلز در پشت لنت ماشین آلات سبک باعث شده تا این صفحات با جذب ارتعاشات و سروصدا نقش مهمی را در تولید لنت کم صدا ایفا می کنند.
*تست لنت ماشین آلات سبک
تست های لنت ماشین آلات سبک تست سختی، برش، چسبندگی و سایش را شامل می شوند. سختی لنت ماشین آلات سبک بسیار اهمیت دارد زیرا لنت نباید بیش از حد نرم و یا سخت باشد. بنابراین 40 تا 80 راکول اِس بهترین بازه عددی برای سختی لنت می باشد. لنت نرم زود خورده می شود و دمای آن به سرعت افزایش پیدا می کند. لنت سخت نیز باعث آسیب دیسک و کاسه چرخ می گردد.
 
ویژگی های لنت ماشین آلات سبک
*اثرات رطوبت در ترمز محومی شود. تمام ترمز ها به گونه ای طراحی شده اند که اگر حداقل به طور موقت در معرض آب قرار بگیرند در برابر آب مقاومت می کنند.
*ضریب اصطکاک لنت های ترمز مدرن باید به اندازه کافی کم باشد تا از قفل شدن چرخ ها جلوگیری شود. ضریب اصطکاک لنت معمولا بین 0.3 تا 0.5 است.
*توانایی مقاومت در برابر سایش به دلیل اصطکاک
*توانایی اعمال نیروی اصطکاک مناسب در حالی که بی سر و صدا نیز کار کنند.
*ویژگی دیگری که مورد توجه قرار می گیرد این است که لنت های ترمز فشرده اند. اگر بیش از حد فشرده شوند سفر ترمز می تواند بیش از حد باشد. پس مواد لنت ترمز باید متخلخل باشد تا آب بر روی ضریب اصطکاک اثر نگذارد.
*مقاومت مواد در برابر ترمز که در اثر افزایش دما ایجاد می شود از تبدیل انرژی جنبشی به حرارتی استفاده می کند.
 
انواع لنت در ماشین آلات سبک
انواع مختلفی از لنت های ترمز بسته به این که از چه نوع وسیله نقلیه ای استفاده می کنید وجود دارد. از لنت های نرم و تهاجمی(لنت ماشین های مسابقه) گرفته تا ترکیبات سخت تر و بادوام تر. با این حال بیشتر سازندگان نوع خاصی از لنت ترمز را توصیه می کنند. مثلا لنت ماشین آلات سبک و خودروهای سواری از نوع نیمه فلزی(نیمه متالیک) می باشد. اما ترکیبات لنت را می توان با توجه به سلیقه های شخصی و سبک های رانندگی تغییر داد. در گذشته از آزبست در ساختار لنت استفاده می شد. زیرا آزبست می توانست افزایش دما را تا 500 درجه فارنهایت تحمل کند. با این حال جدی شدن خطرات آزبست در مورد سلامتی انسان مواد دیگری برای ساخت لنت ماشین آلات سبک و دیگر خودروها یافت می شد.
 
مواد غیر فلزی: ترکیبی از مواد مصنوعی مختلف که به یک کامپوزیت متصل می شوند. به طور عمده به شکل سلولز، آرامید به شیشه مصنوعی وصل هستند. این مواد مقدار کمی گرد و غبار ایجاد می کنند بنابر این عمر کمی دارند.
مواد نیمه فلزی: موادی مصنوعی که حاصل مخلوط شدن نسبت های مختلفی از فلزات پوسته پوسته شده اند. این مواد از مواد غیر فلزی سخت تر و ماندگارتر هستند. اما به دلیل افزایش ساییدگی روتور(چرخانه) باید زودتر تعویض شوند. مواد نیمه فلزی همچنین برای ایجاد گشتاور ترمز، به نیروی محرک بیشتری نسبت به مواد غیر فلزی دارند.
مواد کاملا فلزی: این مواد فقط در لنت های وسایل نقلیه و خودروهای سنگین استفاده می شوند و در ساختار لنت ماشین آلات سبک کاربردی ندارند. این مواد خالصا از فلز ساخته شده اند و بدون هیچگونه افزودنی مصنوعی می باشند. ماندگاری این مواد بسیار طولانی است.
مواد سرامیکی: مرکب از خشت و چینی است که به تکه های فلزی و رشته های مسی متصل شده است. این مواد دوام خوبی نسبت به مواد فلزی دارند اما ایراد اصلی آنها این است که برخلاف سه نوع قبلی، علی رغم وجود مس که دارای رسانایی گرمایی بالایی است؛ لنت های سرامیکی عموما بخار گرما را از بین نمی برند که در نهایت می تواند باعث پیچ و تاب سایر اجزای ترمز شود. اما چون مواد سرامیکی باعث می شوند صدای ترمز فراتر از شنوایی انسان شود، فوق العاده آرام بنظر می رسند.
 
برخی از مواد موجود در لنت ماشین آلات سبک و لنت سایر خودروها
 موادی که به لنت ترمز افزوده می شوند می توانند در افزایش اصطکاک، افزایش قدرت ترمز گیری و یا موارد دیگر تاثیر داشته باشند. برای مثال رزین فنل فرمالدئید اغلب به عنوان ماده اتصال دهنده مورد استفاده قرار می گیرد. گرافیت می تواند به عنوان ماده ایجاد اصطکاک و همچنین ماده اتصال دهنده خدمت کند. ماده دیگری که برای ایجاد اصطکاک مورد استفاده قرار می گیرد سیلیکات زیرکونیم است. اما از مس به دلیل کاهش اصطکاک و تاثیرات منفی باید مقادیر کمتری استفاده شود.
قیمت لنت ماشین آلات سبک
همانطور که گفته شد مواد به کاررفته در ساخت لنت تاثیر زیادی در قیمت لنت دارد اما علاوه بر مواد و کیفیت آن عوامل دیگری نیز بر قیمت لنت تاثیرگذار می باشد. عواملی چون نوع لنت، کیفیت و مرغوبیت لنت، نوع شرکت سازنده آن. با توجه به این عوامل به طور کلی لنت بر اساس این که در چه خودرویی استفاده می گردد نیز از قیمت های متنوعی  برخوردار می باشد. معمولا  قیمت لنت در خودروهای سبک ارزانتر از خودروهای سنگین است. مثلا قیمت لنت پراید بسیار ارزانتر از لنت پژو می باشد و لنت پژو ارزانتر از لنت کامیون.
با این حال همواره سعی کنید لنت های مرغوب را در خودرو استفاده کنید. یک سیستم ترمز خوب می تواند سلامت شما و دیگران را تضمین کند. بنابراین خرید لنت مرغوب نوعی سرمایه گذاری است نه هزینه.
به برند شرکت سازنده لنت ماشین آلات سبک نیز دقت کنید. از برندهایی استفاده کنید که از آن راضی بوده و امتحان خود را به خوبی پس داده اند. سایت ایده آل لنت شما را در تمامی مراحل خرید لنت ماشین آلات سبک همراهی خواهد کرد.